© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Stefan Mayerhofer: Auf dem Rennrad durch das Alpenvorland in der Rennradregion Wels.
Ein Rennradfahrer in sportlicher Radbekleidung und mit Helm fährt auf seinem Rennrad durchs flache Alpenvorland bei Wels. Im Hintergrund Berge, das Alpenvorland und ein großes Feld. Im Vordergrund Obstbäume und Gras.
Hledám
Hledat
Zavřít

Oblíbený sport závodní cyklistika

Závodní kolo se v současnosti stává velmi oblíbeným. Stále více cyklistů přesedá na nejrychlejší ze všech kol. Motto zní: Sportovat, zvládat kilometry a vychutnávat si krajinu. Horní Rakousku je k tomu jako stvořené. Závodní cyklisté si u nás mají z čeho vybírat, od rovinatých tras přes náročné kopcovité terény, až po pohádkové trasy mezi horami a jezery.

Z Welsu vede celá řada cest do předhůří Alp. V Salzkammergutu se odměníte osvěžujícím skokem do vody po velkém okruhu kolem jezer. V Böhmerwaldu nabízí kopcovitá žulová krajina kromě stoupání a klesání i zábavu. A v Pyhrn Prielu lákají cesty přes průsmyky náročným stoupáním a sjezdy v serpentinách po asfaltu.

Závodní cyklotúry v Horním Rakousku

Salzkammergut láká rozsáhlými okruhy kolem jezer, cestami přes průsmyky a serpentinovými sjezdy. V rozlehlé žulové krajině Mühlviertelu jsou oblíbenou výzvou neustálá stoupání z údolí Dunaje až do Böhmerwaldu. A Wels boduje špičkově vybudovanými trasami. Ke všem našim závodním cyklotúrám si můžete stáhnout GPS data.