© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Landschaft im Mühlviertel
Grüne Hügellandschaft im Mühlviertel
Hledám
Hledat
Zavřít

Kde bydlí Ježíšek

Už je to více než 300 let, co jistý muž jménem Ferdinand Sertl toužil po uzdravení, a postavil proto do jednoho stromu voskovou sošku Ježíška (něm. Christkind/Christkindl).

„Christkindl“ se nazývá městská část Steyru, ve které se dnes nachází v barokním poutním kostele onen „strom pod nebesy“ se zázračnou figurkou. Hned vedle má Ježíšek už více než 60 let svůj speciální vánoční poštovní úřad. Poutní místo Christkindl spojuje s městským centrem Steyru romantický dopravní prostředek – starodávný autobus.  Tady to o Vánocích jiskří: akce Kovářské vánoce připomíná, že město bylo historickou kolébkou zpracování železa. O nostalgickou atmosféru se postarají vlaky steyrtalské muzejní železnice, které táhne zimní krajinou supící parní lokomotiva. Jejím cílem je „Vesnický adventní kalendář“ ve Steinbachu an der Steyr. Každý den se na náměstí otevře jedno z 24 vánočně vyzdobených oken.

Hornorakouská centrála cestovního ruchu, Informace
Freistädter Straße 119
4041 Linz

Telefon+43 732 221022
E-Mailinfo@hornirakousko.at
Webwww.hornirakousko.cz/

Související doporučení:

Steinbach an der Steyr

Avvento di Steinbach

Ve vzduchu se vznáší vůně opékaných klobás a pečených kaštanů! Třpytivá světla vánočně vyzdobených stánků dodávají náměstí zvláštní atmosféru. Vítejte ve „Vesnickém adventním…
Termín: 03.12.2023 do 05.01.2024
k akci