©
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/David Lugmayr: Winter in Oberösterreich
Winter in Oberösterreich - Dachstein Krippenstein
Hledám

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Kde bydlí Ježíšek

Už je to více než 300 let, co jistý muž jménem Ferdinand Sertl toužil po uzdravení, a postavil proto do jednoho stromu voskovou sošku Ježíška (něm. Christkind/Christkindl).

„Christkindl“ se nazývá městská část Steyru, ve které se dnes nachází v barokním poutním kostele onen „strom pod nebesy“ se zázračnou figurkou. Hned vedle má Ježíšek už více než 60 let svůj speciální vánoční poštovní úřad. Poutní místo Christkindl spojuje s městským centrem Steyru romantický dopravní prostředek – starodávný autobus.  Tady to o Vánocích jiskří: akce Kovářské vánoce připomíná, že město bylo historickou kolébkou zpracování železa. O nostalgickou atmosféru se postarají vlaky steyrtalské muzejní železnice, které táhne zimní krajinou supící parní lokomotiva. Jejím cílem je „Vesnický adventní kalendář“ ve Steinbachu an der Steyr. Každý den se na náměstí otevře jedno z 24 vánočně vyzdobených oken.

Hornorakouská centrála cestovního ruchu, Informace
Freistädter Straße 119
4041 Linz

+43 732 221022
info@hornirakousko.at
www.hornirakousko.cz/

Související doporučení: