© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Bergerlebnisse in der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich
Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Kde bydlí Ježíšek

Už je to více než 300 let, co jistý muž jménem Ferdinand Sertl toužil po uzdravení, a postavil proto do jednoho stromu voskovou sošku Ježíška (něm. Christkind/Christkindl).

„Christkindl“ se nazývá městská část Steyru, ve které se dnes nachází v barokním poutním kostele onen „strom pod nebesy“ se zázračnou figurkou. Hned vedle má Ježíšek už více než 60 let svůj speciální vánoční poštovní úřad. Poutní místo Christkindl spojuje s městským centrem Steyru romantický dopravní prostředek – starodávný autobus.  Tady to o Vánocích jiskří: akce Kovářské vánoce připomíná, že město bylo historickou kolébkou zpracování železa. O nostalgickou atmosféru se postarají vlaky steyrtalské muzejní železnice, které táhne zimní krajinou supící parní lokomotiva. Jejím cílem je „Vesnický adventní kalendář“ ve Steinbachu an der Steyr. Každý den se na náměstí otevře jedno z 24 vánočně vyzdobených oken.

Hornorakouská centrála cestovního ruchu, Informace
Freistädter Straße 119
4041 Linz

+43 732 221022
info@hornirakousko.at
www.hornirakousko.cz/

Související doporučení:

Steyr

Kovárské vánoce ve Steyru

Více než třicet kovářů předvede svoje umění na Kovářské cestě v historickém centru města.
Termín: 03.12.2021 do 05.12.2021
Steyr
k akci