HledámHledat
Zavřít

Dovolená v Horním Rakousku

Před vámi se rozprostírá země, která se díky své rozmanité krajině vždy postará o inspirativní momenty. Je to laboratoř kultury, ve které se neustále vytváří něco nového. Země překypující radostí ze života, která působí překvapivým, autentickým a povzbuzujícím dojmem, plná hor, jezer a lesů.

Od Solné komory, země letovisek, přes mírně zvlněnou krajinu Mühlviertel, dynamické hlavní město kultury na Dunaji, Linec, až po vysokohorskou oblast Pyhrn-Priel. Naši hosté nás označují jako „gmiatlich“ (útulný, příjemný) a cení si našeho smyslu pro rodinu, jakož i naší domácí kuchyně.

Zima v Horním Rakousku

Zima může být mírná nebo mrazivá. V každém případě je Horní Rakousko dobře vybaveno pro nerušené zimní radovánky. Lyžařská střediska od Dachsteinu na jihu až po Hochficht na severu probouzejí vzrušující okamžiky v čerstvém prašanu - ať už pro rodiny a začátečníky, nadšence sportovního lyžování nebo vášnivé freeridery. Užijte si zimní dovolenou na místě, které vám nejlépe vyhovuje.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Moritz Ablinger: Familie vor Bergpanorama im Skigebiet Hinterstoder in der Urlaubsregion Pyhrn-Priel.
Vierköpfige Familie blickt im Skigebiet Hinterstoder in der Urlaubsregion Pyhrn-Priel das Panorama verschneiter Bergketten.
video

Objevte další zimní radovánky v Horním Rakousku.

Pokud hledáte svůj osobní zimní sen, v Horním Rakousku ho najdete nejkratší cestou. Žijte svůj sport tak, jak ho máte rádi. Nezáleží na tom, zda jste rodina s lyžařskými začátečníky, sportovní rekreační lyžař, ultimátní freerider nebo dětský stavitel sněhuláků.

 

Horním Rakousko – tohle opravdu musíte zažít.

Horní Rakousko je jako dobře zásobené lahůdkářství, ve kterém si na mimořádně krásných 11 983 km2 můžete v komprimované formě užít všeho, co dělá Rakousko Rakouskem. Například křišťálově čistých jezer, do kterých můžete skočit a pocítit osvěžující jiskření života. Hory a lesy, které v nás vzbudí naše divoké já. Města, která představují dnešek i zítřek. Jídlo, které si zaslouží, aby se mu tak říkalo. Bublající prameny v lázních, které nás zahřejí a posílí. Cesty, po kterých se s potěšením vydáme, a přesto nebudou vyšlapané. Horní Rakousko je sice zemědělská, avšak ekonomicky velmi úspěšná země: lyže značky Fischer, ocel z oceláren Voest i motory BMW zná celý svět.

číst dál

Horní Rakousko je lahůdkářství, ve kterém by si všichni rádi vzali na ochutnání od všeho kousek. Třeba letní prázdniny v Solné komoře, to je klasika, jejíž spotřební lhůta nikdy nevyprší. Nebo výhled z kopců v regionu Mühlviertel a z vrcholků hor v oblasti Pyhrn-Priel. Překrásně vykroužené meandry Dunaje nebo šarm a duch doby v Linci - městě kultury.

Síla hor.

Spojení sportu a síly přírody poskytuje jedno z nejkrásnějších outdorových fitness v Alpách. Zde najdete 11 nejkrásnějších hornorakouských ferrat, na kterých se vám otevřou nádherné výhledy na hory, jezera, soutěsky a ledovce.

 

Turistické regiony Horního Rakouska

Kombinace hor a jezer vytváří inspirativní kulisu Solné komory. Region Hallstatt Dachstein v Solné komoře je součástí světového dědictví UNESCO. Je úzce spojen s historií monarchie. A také se vzrušujícím obdobím letních prázdnin, které si zde užíval už Gustav Klimt. V rekreační oblasti Pyhrn-Priel se hory stávají doslova sportovní arénou. Začíná to v zimě, lyžováním v lyžařském středisku Světového poháru Hinterstoder a pokračuje turistickými výlety, horolezeckými výstupy a dobrodružnými výpravami v létě. V údolí Dunaje cítíte historii na každém kroku. Na hřebenech se vypínají hrady a zříceniny, provázející cyklisty Podunajskou stezkou. A uprostřed toho všeho objevíte zemské hlavní město Linec na Dunaji. Toto Evropské město kultury roku 2009 a City of Media Arts UNESCO je pulzujícím centrem současné kulturní scény. Otevřený prostor a relaxační zážitky slibuje vysočina v regionu Mühlviertel. Znova a znova tu můžete odkrývat tajemství starých řemesel a tradic, které jsou zde dosud živé.

Solná komora

 

Solná komora okouzlí milovníky pěší turistiky, horských kol, zážitků a přírody krásou své krajiny, křišťálovými jezery, horami a výhledy.

Nachází se zde světoznámá místa, jako například město Hallstat, císařská města Bad Ischl a St. Wolfgang.

Rozmanité sportovní vyžití nabízí trasy pro pěší turistiku a horská kola, horolezecké trasy a deset golfových hřišť. Osvěžení nabízí 76 jezer.

Region Salzkammergut je, kromě kulinářských zážitků, ovlivněn také láskou k hudbě.

Linec, město na Dunaji

 

Město zaměřené na budoucnost, moderní, s pohnutou historií, zdrženlivé a kosmopolitní - takový je Linec, hlavní město HR.

Všestranná jsou i městská muzea: pohled do budoucnosti v Ars Electronica Center, průmyslová zařízení ve voestalpine Stahlwelt, současné umění v muzeu Lentos, barevné graffiti v „Mural Harbor“.

Městské scény plné emocí: znalci hudby ocení koncertní síň Brucknerhaus, nebo divadlo Musiktheater, jeden z nejmodernějších operních domů v Evropě.

Dunajský region v Horním Rakousku

 

Kdo hledá aktivní relaxaci, prozkoumá Dunajský region na kole, nově 15 tras pro e-kola. Dunajská cyklostezka vede k přírodním a kulturním pokladům pohodlně podél řeky.

Milovníci kempování zde naleznou komfortně vybavené kempy v blízkosti vody.

Dovolená na břehu Dunaje se stane nezapomenutelným zážitkem: procházky po 1 000 metrů dlouhé stezce v korunách stromů, ubytování v hotelu v korunách stromů, nebo v teepee, a řádění ve velkém přírodním zábavním parku.

Vitalwelt Bad Schallerbach

 

Sedm obcí v regionu Vitalwelt Bad Schallerbach vás zve k odpočinku v termální vodě, na výlety s rodinou, pěší turistiku a jízdu na kole.

Nejexkluzivnějším místem jsou lázně EurothermenResort. Zatím co si děti užívají vodní radovánky v pirátském světě „Aquapulco“, mohou dospělí odpočívat v lázních Cabrio-Therme „Tropicana“ a v horské vesničce „AusZeit“.

Hosté mají bezplatně k dispozici kartu Vitalwelt, díky které získají slevy na více než 25 výletních cílech.

Steyr a region národního parku

 

Město Steyr (Štýr) a Národní park Kalkalpen propojují 1 000letou kulturní historii s druhově rozmanitou faunou a flórou.

Ve Štýru se na historickém náměstí nacházejí architektonické skvosty, které vytvářejí harmonickou kompozici.

Údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou živými tepnami regionu. Srdcem regionu je již 25 let Národní park Kalkalpen s jedinečnými divokými starými bukovými lesy. Ty jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.