Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Rezervace ubytování

Období cesty: 2 Počet nocí
Podrobné možnosti hledání
Celková cena:
Lokální vymezení:
Lokální vymezení
Hledat ubytování
Hledám prostory ...
Urlauberbefragung von Tourismus Monitor Austria

Horním Rakousko – neuvěřitelně blízké

Horní Rakousko je neuvěřitelně blízká sousední země. Platí to pro vzdálenost. Ale sousedé jsou nám blízcí i v jiných věcech - životním stylem, kulturou a přívětivostí. Neuvěřitelná je i rozmanitost, neboť Horní Rakousko má v sobě všechno, co dělá Rakousko Rakouskem.

Alpy v rekreační oblasti Pyhrn Priel a v regionu Salzkammergut nabízejí ty nejlepší podmínky pro pěší turistiku, dálkové túry, lezení a horskou cyklistiku v létě a samozřejmě lyžování v zimě. Jeho známá jezera slibují ochlazení po vysokohorské túře. Linec, hlavní evropské město kultury 2009, inspiruje neobvyklou směsicí současného umění a historie. Údolí Dunaje s přírodními výtvory, kulturními klenoty a kulinářskými poklady se rádo ukazuje ze své sportovní stránky - při výletech na kole po cyklostezce Donauradweg a při putování po turistické cestě Donausteig. Rozlehlá žulová vysočina Mühlviertelu je České republice nejblíž. Tato krajina s nezaměnitelným ryzím charakterem láká k horské cyklistice a pěším túrám. Má ale také neuvěřitelně bohatou pivní kulturu, kde čeká na objevení celá řada pivních specialit.

#uppermoments

Opravdové okamžiky, které nás všechny inspirují

Horní Rakousko je země, jejíž neuvěřitelně rozmanité možnosti a scenérie jsou neustálým zdrojem jedinečných okamžiků.

Znovu a znovu jiné.

Znovu a znovu neobyčejné.

Objevujte každý den nanovo to zvláštní a opravdové a nechejte se zde inspirovat k vlastnímu #uppermoment.

#uppermoments
Play

Hornorakouské karty

Karty na dovolenou jsou klíčem k cenově výhodným zážitkům z dovolené.

Ke kartám

Salzkammergut

Touha po čisté radosti ze života

Krajina hor a jezer Salzkammergut je světově proslulá. Tento region přitahuje lidi už po tisíciletí. Hallstatt, místo světového kulturního dědictví UNESCO v srdci regionu Salzkammergut, propůjčilo své jméno celé epoše v dějinách lidstva. O stovky let později právě tady vynalezl císařský dvůr, šlechta a umělci z časů monarchie koncept letních pobytů.

Půvab regionu Salzkammergut spočívá v jedinečné poloze mezi Alpami a předhůřím Alp s celkem 76 jezery, spoustou řek a potoků a výraznými horskými masivy: Dachstein, Totes Gebirge a Höllengebirge tvoří nezapomenutelnou "skyline". Název regionu je spjat s těžbou soli, která před staletími putovala do celé Evropy. Zážitkem pro celou rodinu je návštěva solného dolu v Hallsttatu.  Bad Ischl je od dob monarchie rozkošným lázeňským městečkem, speciální procedurou je koupel v solné lázni.   

Salzkammergut je snadno dostupný po dálnici Westautobahn (A1), letadlem na letiště u Salzburgu nebo Lince a samozřejmě vlakem.

Linec.Proměňuje

V UNESCO City of Media Arts hraje současnost a budoucnost důležitou roli. Ars Electronica Center je oknem, kterým lze pozorovat budoucí technický vývoj. V přístavu na Dunaji krášlí zdi starých průmyslových staveb nadrozměrné graffiti. Jsou součástí outdoorové galerie "Mural Harbor". Unikátní umělecká sbírka, kterou lze obdivovat z vody. Včetně navazujícího graffiti crash kurzu. Návštěva expozice voestalpine Stahlwelt umožňuje nahlédnout do světa oceli a poznat největší průmyslový podnik v Rakousku.

Nejkrásnější pohled na město je ovšem z paluby lodi, na pravidelné okružní plavbě lze poznat centrum města i zelené břehy Dunaje.    

Po nákupech v centru města se podává v některé z tradičních kaváren linecký dort. Večer zvou hospůdky a restaurace ke klasickým hornorakouským až moderním a inovativním požitkům. Kdo ještě zatouží po koncertu, opeře nebo muzikálu, ten by měl navštívit Brucknerhaus nebo Musiktheater u parku Volksgarten.