© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Die Weiten des Mühlviertels genießen.
Ein Feldweg führt durch sommerliche Wiesen, ist von einzelnen Bäumen begrenzt. Im Hintergrund Wald und typische Mühlivertler Hügellandschaft.
Hledám
Hledat
Zavřít

Bad Schallerbach

Bad Schallerbach, Oberösterreich, Österreich

BAD SCHALLERBACH
„Lázně a termální lázně číslo 1“

Bad Schallerbach je jako sídlo jednoho z významnějších ozdravných středisek už léta známý i za hranicemi země. Za svojí pověst vděčí obce sirným lázním otevřeným v roce 1918, jejichž vysoce účinná voda ročně přináší odreagování pro tělo i ducha tisícům lidí.

V posledních letech investovala obec čítající 3700 obyvatel velkou částku do své infrastruktury a změnila se tak v moderní rekreační lázně. Za rok zde hosté stráví 450.000 nocí a tím se z Bad Schallerbachu stala druhá nejnavštěvovanější obec v Horním Rakousku.
Důležitý impuls přitom vydává centrum Světa vitality – lázně EurothermenResort Bad Schallerbach jako jedna z nejznámějších adres pro wellness a zdraví.

Obec pro malé i velké

Vedle nejatraktivnějšího vodního zážitkového aquaparku v Rakousku, „Aquapulca – Světa pirátů“ nových lázní Cabrio-Therme „Tropicana“ nabízí Bad Schallerbach ještě mnohem víc pro relaxační, napínavou dovolenou plnou zážitků.
O zábavu se celý rok starají přednášky, koncerty a kabaretisté. V neposlední řadě se na hornorakouské kulturní scéně ustálilo Mezinárodní hudební léto (Internationale Musiksommer), které trvá od dubna do prosince, a představuje zlatý hřeb kulturního života v regionu.

22 hektarů velká botanická zahrada (Botanica-Park), která byla dějištěm Zemské zahradní výstavy (Landesgartenschau) v roce 2009, vyzývá ke klidu a odpočinku, ale také k zábavě a akci. A kdo má rád sport – využije sedm běžeckých a Nordic Walking-stezek pohybové arény (Bewegungsarena), které vedou k nejkrásnějším místům v Bad Schallerbachu, zatímco široce rozvětvená síť turistických stezek a cyklostezek představuje zve k průzkumným túrám světem vitality.
Dále se můžete rozhodnou pro zábavu v útulných moštárnách, kavárnách, restauracích a tančírnách.

kontakt & servis


Bad Schallerbach
Marktgemeindeamt Bad Schallerbach
Rathausplatz 1
4701 Bad Schallerbach

telefon +43 43 48555
fax +43 7249 48555 - 22
E-Mailgemeinde@bad-schallerbach.at
webwww.bad-schallerbach.at
http://www.bad-schallerbach.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA