© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Bergerlebnisse in der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich
Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Bad Schallerbach

Bad Schallerbach, Oberösterreich, Österreich

BAD SCHALLERBACH
„Lázně a termální lázně číslo 1“

Bad Schallerbach je jako sídlo jednoho z významnějších ozdravných středisek už léta známý i za hranicemi země. Za svojí pověst vděčí obce sirným lázním otevřeným v roce 1918, jejichž vysoce účinná voda ročně přináší odreagování pro tělo i ducha tisícům lidí.

V posledních letech investovala obec čítající 3700 obyvatel velkou částku do své infrastruktury a změnila se tak v moderní rekreační lázně. Za rok zde hosté stráví 450.000 nocí a tím se z Bad Schallerbachu stala druhá nejnavštěvovanější obec v Horním Rakousku.
Důležitý impuls přitom vydává centrum Světa vitality – lázně EurothermenResort Bad Schallerbach jako jedna z nejznámějších adres pro wellness a zdraví.

Obec pro malé i velké

Vedle nejatraktivnějšího vodního zážitkového aquaparku v Rakousku, „Aquapulca – Světa pirátů“ nových lázní Cabrio-Therme „Tropicana“ nabízí Bad Schallerbach ještě mnohem víc pro relaxační, napínavou dovolenou plnou zážitků.
O zábavu se celý rok starají přednášky, koncerty a kabaretisté. V neposlední řadě se na hornorakouské kulturní scéně ustálilo Mezinárodní hudební léto (Internationale Musiksommer), které trvá od dubna do prosince, a představuje zlatý hřeb kulturního života v regionu.

22 hektarů velká botanická zahrada (Botanica-Park), která byla dějištěm Zemské zahradní výstavy (Landesgartenschau) v roce 2009, vyzývá ke klidu a odpočinku, ale také k zábavě a akci. A kdo má rád sport – využije sedm běžeckých a Nordic Walking-stezek pohybové arény (Bewegungsarena), které vedou k nejkrásnějším místům v Bad Schallerbachu, zatímco široce rozvětvená síť turistických stezek a cyklostezek představuje zve k průzkumným túrám světem vitality.
Dále se můžete rozhodnou pro zábavu v útulných moštárnách, kavárnách, restauracích a tančírnách.

  • obyvatel: 4.200
  • plocha: 8,5 km²
  • nadmořská výška (od): 308m
  • nadmořská výška (do): 308m
  • stupeň délky: 13.9197397
  • stupeň šířky: 48.2316513
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


Bad Schallerbach
Marktgemeindeamt Bad Schallerbach
Rathausplatz 1
4701 Bad Schallerbach

telefon +43 43 48555
fax +43 7249 48555 - 22
E-Mailgemeinde@bad-schallerbach.at
webwww.bad-schallerbach.at
http://www.bad-schallerbach.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA