© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Den Abend vor dem beleuchteten Ars Electronica Center in Linz ausklingen lassen.
Mehrere Menschen sitzen in der Abenddämmerung vor dem Ars Electronica Center und unterhalten sich. Sie genießen den Sommerabend und den Ausblick auf das rot beleuchtete Museum sowie das beleuchtete Linzer Stadtzentrum und die Nibelungenbrücke.
Hledám
Hledat
Zavřít

Region Wels

Wels

kontakt & servis


Region Wels

Stadtplatz 44
4600 Wels

telefon +43 7242 67722 - 22
E-Mailinfo@wels.at
webwww.wels.at/tourismusregion
http://www.wels.at/tourismusregion

powered by TOURDATA

Turistická oblast Wels se nachází v centru Horního Rakouska, ekonomického centra této spolkové země a jednoho z ekonomicky nejsilnějších regionů Rakouska.
 
Význam oblasti kolem Welsu, ze severu těsně přiléhající k Alpám, rozpoznali již staří Římané a proto vybudovali z Ovilavy (Welsu) hlavní město provincie. Opevněné město na řece Traun, zásobované četnými farmami z celé okolní oblasti získalo obrovský význam díky své poloze na důležitých obchodních stezkách.

I dnes těží region, jehož ekonomickým motorem je město Wels z rozdílů mezi městem a venkovem. Zatímco Wels se svou bohatou historií je pulzujícím ekonomickým a obchodním centrem, které dokáže nadchnout pestrým programem akcí, zajímavých veletrhů a skvělých muzeí, jako například Welios, v okolí města a na březích řeky Traunu najdete mnoho prostoru pro relaxaci. Oblast je protkána pohodlnými turistickými stezkami a cyklotrasami, které zvou k prozkoumání okolí bez auta. Okolí Welsu je zvláště oblíbené u cyklistů na silničních závodních kolech, protože je zde velké množství vedlejších silnic s malým provozem. 

Další výhodou je dokonalá infrastruktura s vynikajícím dopravním spojením do všech světových stran, přičemž dostupnost pro veřejnost zajišťuje také západní železniční trať, kterou dokážou ocenit jak návštěvníci veletrhů,  kongresů a konferencí, tak i ti, kteří regionem jen projíždějí.