© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Den Abend vor dem beleuchteten Ars Electronica Center in Linz ausklingen lassen.
Mehrere Menschen sitzen in der Abenddämmerung vor dem Ars Electronica Center und unterhalten sich. Sie genießen den Sommerabend und den Ausblick auf das rot beleuchtete Museum sowie das beleuchtete Linzer Stadtzentrum und die Nibelungenbrücke.
Hledám
Hledat
Zavřít

Regiony, města a městečka v Horním Rakousku

Kam se vypravíme? Do Solné komory, k Dunaji nebo do regionu Mühlviertel? Nebo se raději vydáme do Lince nebo do světoznámého městečka Halštat? Tohoto trápení s výběrem cíle prostě nemůžeme být nikdy ušetřeni. Ale teď vážně, co je hezčího, než radost při plánování cíle příští dovolené...

Regiony v Horním Rakousku

Máme na výběr hory a jezera v Solné komoře - Salzkammergut, v jižní části Horního Rakouska. Jihovýchodní regiony kolem pohoří Pyhrn-Priel s národním parkem Vápencové Alpy (Nationalpark Kalkalpen), se zalesněnými horskými hřbety. Údolí, kterým protéká Dunaj - Donau protíná celý kraj od západu na východ a na Dunaji leží i Linec - Linz, hlavní město spolkové země. Severně od něj se zvedá kopcovitý kraj - region Mühlviertel – Mlýnská čtvrť.

 

Hornorakouská města a městečka

Linec - hlavní město spolkové země - Landeshauptstadt Linz leží v samém srdci Horního Rakouska a nabízí zajímavou směs kultury, přírody a průmyslu. Ze všech stran jej obklopují okouzlující a půvabná městečka této spolkové země. Historického věhlasu dosáhlo město Štýr - Steyr obchodem se železem a Wels byl v době starých Římanů dokonce hlavním městem celé provincie. Pro městečka v Solné komoře je charakteristická idylka, jako z pohlednic. A kdo by neznal malebnou kulisu městečka Halštat - Hallstatt, které se stalo Světovým kulturním dědictvím...