Hledám
Hledat
Zavřít

Kreuzschwesternkirche Linz

Linz, Oberösterreich, Österreich

Od svého založení otcem Theodosiem Florentinim se Kongregace milosrdných sester Svatého kříže neustále snaží vnímat potřeby doby a poskytovat lidskou, křesťanskou odpověď.

První tři křížové sestry se v Linci usadily v roce 1861. V tehdejším městském životě byly nejvíce vidět v době oběda, kdy nosily jídlo z kuchyní bohatých rodin do domovů starých a potřebných lidí. Během následujících pěti let vzniklo v Horním Rakousku deset poboček. V roce 1872 se sestry přestěhovaly do provinčního domu ve Wurmstraße a o deset let později byl dokončen i klášterní kostel.
Tento kostel existoval až do roku 1959 a byl postaven v novogotickém stylu podle plánů Otto Schirmera. Nahradila jej nová stavba vysvěcená v roce 1961. Vstupní průčelí je flankováno obytnými budovami a od ulice vyvýšeno kamennými schody. Do interiéru vede trojdílný bronzový portál od Petera Dimmela. Zde se otevírá vysoký halový kostel s rovným kněžištěm. Při poslední přestavbě architekta Josefa Oemera v roce 1999 bylo mezi vstupní prostor a interiér kostela instalováno prosklené průčelí a v celém kostele podhled. Na střední stěně kněžiště visí kříž, před nímž se kněžiště otevírá na vyvýšené ploše, jejíž vybavení liturgickými místy vzniklo při přestavbě v roce 1999.
V otevřené boční místnosti je umístěna ruská ikona Panny Marie Tichvinské z 19. století malovaná na dřevě. V Linci působí Křížové sestry především v oblasti mateřských škol a školství a také v péči o seniory a lidi, kteří potřebují péči. V roce 2007 vznikla v rámci sloučení sedmi provincií provincie Evropské centrum. Nové provinční centrum se sídlem vedení provincie bylo vybudováno ve Welsu.
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Kreuzschwesternkirche Linz
Wurmstraße 5
4020 Linz

telefon +43 732 664871
web www.kreuzschwestern.eu/
https://www.kreuzschwestern.eu/

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA