Hledám
Hledat
Zavřít

Evropská chráněná oblast Attersee

Attersee am Attersee, Oberösterreich, Österreich
Evropská přírodní rezervace Natura 2000 - Attersee od roku 2006
Hlavním cílem evropské přírodní rezervace je zachování a trvalá ochrana přírodních stanovišť. Natura 2000 není dalším rozvojem stávajícího fondu chráněných území národních nebo mezinárodních kategorií, ale vzniká samostatně. Směrnice o stanovištích byla zřízena společně. V roce 2006 byly do evropské chráněné oblasti Natura 2000 zařazeny mimo jiné Attersee, Seeache a části Weißenbachu. Přečtěte si více o evropské přírodní rezervaci u jezera Attersee! OBJEVTE Evropskou chráněnou oblast Mond-Attersee

Natura 2000 a evropská chráněná území v Solné komoře
Natura 2000 je celoevropská síť chráněných území, která byla zřízena s cílem trvale chránit vzácná a ohrožená stanoviště, živočišné a rostlinné druhy. Vychází ze směrnice o ptácích a směrnice o stanovištích rostlin a živočichů Evropské unie. (FFH - směrnice).

2006 Evropská chráněná oblast Attersee
Území o rozloze více než 6000 hektarů v oblasti jezer Mondsee a Attersee bylo v roce 2006 vyhlášeno Evropskou unií jako chráněná oblast NATURA 2000 a na základě vyhlášky z roku 2013 nese označení Evropská chráněná oblast Mond-Attersee. Tuto oblast tvoří obě jezera, Seeache a části Weißenbachu, Fuschler Ache a Zeller Ache. V regionu Attersee-Attergau se nachází 7 obcí Natura 2000 Attersee: Attersee, Nußdorf, Schörfling, Seewalchen, Steinbach, Unterach a Weyregg am Attersee.
 
Perlorodky a mořské holubice v akváriu ve Weyreggu
Jedním z důvodů, proč byla tato oblast vyhlášena evropsky chráněnou oblastí, jsou perlorodky a mořské holubice. Perlorodka je silně ohrožená kaprovitá ryba. V Evropě se vyskytuje pouze na několika málo místech. Nejživotaschopnější populace v Evropě se nacházejí v jezerech Attersee a Mondsee. V jezerech Mondsee a Attersee je holub mořský ještě poměrně běžný, ale v jezeře Traunsee ho již nebylo možné zjistit. Obě ryby žijí v hlubokých vodách. V akváriu Weyregg je možné pozorovat ohrožené ryby, jako je perlín ostrobřichý a holub mořský, a také opatření přijatá v evropsky chráněných oblastech jezera Mondsee a jezera Attersee.

Prohlídky s průvodcem v akváriu Weyregg 
Při komentované prohlídce akvária Weyregg se můžete zblízka seznámit s výjimečnými perlorodkami a mořskými holubicemi. Objevte rozmanitý podmořský svět jezera Attersee! Komentované prohlídky se konají v červenci a srpnu - každé pondělí v 19:30 hodin. Registrace není nutná. Vstup zdarma!

Odkud má perlorodka své jméno?
Perlorodky vděčí za své jméno typickému tření samců. Jantarově zbarvené hrbolky o velikosti zrnka rýže se tvoří hlavně na hlavě a hřbetě a vypadají jako malé perly, což dalo rybě její jméno.

Další informace a zdroje
https://www.land-oberoesterreich.gv.at/92726.htm
https://e-gov.ooe.gv.at/ndbinternet/NDBInternetGenisysDetail.jsp?genisysInventarNr=eu04

  • vstup volny

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
sezóna
  • jaro
  • léto
  • podzim
  • zima
jiné zvláštní schopnosti

Přírodní rezervace

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Evropská chráněná oblast Attersee
Natura 2000
4864 Attersee am Attersee

telefon +43 7666 7719
E-Mail info@attersee.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA