Hledám
Hledat
Zavřít

Filialkirche Aschau

Feldkirchen bei Mattighofen, Oberösterreich, Österreich
Kostel svatého Bartoloměje
Dva kilometry severozápadně od Feldkirchenu se na kopci ve vesnici Aschau nachází zděný filiální kostel a dům sakristána.
Aschau je v listině z roku 1130 zmiňováno jako "Asca". Farář Anton Obermüller (1874-1922) ve své "Kronice farnosti Feldkirchen" píše, že v dřívějších dobách se v Aschau konal velký trh.
V roce 1660 byly k jižní a severní straně kostela přistavěny dvě oratoře a v roce 1732 byla zbořena věž, která byla prohlášena za zchátralou. Kostel obrácený k východu byl kdysi gotický a později byl zbarokizován. Loď je na vnější straně členěna jednoduchými pilastry a na chóru má tři stupňovité opěráky. Obdélníková okna jsou nahoře a dole doplněna kruhovými oblouky a západní věž s krásnou dvojitou cibulovou bání byla postavena v roce 1736 a rozkládá se na třech podlažích. K jižní straně je připojena předsíň, zatímco na severní a jižní straně se nacházejí dvoupatrové oratoře se sakristií. V roce 1736 byla k jednolodní stavbě kostela přistavěna věž a západní rizalit v lodi. V tomto roce byly také doplněny fresky a štuky, které jsou pravděpodobně dílem Johanna Michaela Vierthalera.
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Filialkirche Aschau
Aschau
5143 Feldkirchen bei Mattighofen

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA