© [Translate to Tschechisch:] Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Picknick am See in Oberösterreich
Picknick am See in Oberösterreich

Hornorakouské karty na dovolenou šetří peněženku

Využijte lanovky zdarma v rekreační oblasti Pyhrn-Priel. Prohlédněte si císařskou vilu v Bad Ischlu, v regionu Salzkammergut za zvýhodněnou cenu. Křižujte vody Dunaje se slevou a navštivte velká muzea v Linci zdarma. Karty na dovolenou v rekreačních oblastech Horního Rakouska jsou klíčem k cenově výhodným zážitkům z dovolené.

Slevová karta Salzkammergut

Zážitková karta Salzkammergut Erlebnis Card zahrnuje mnoho volnočasových atrakcí v zemi hor a jezer. Partneři karty - muzea, plavební společnosti, rekreační a sportovní zařízení a řada dalších - poskytují držitelům karty slevy až 30 procent. Karta Salzkammergut Erlebnis Card platí od 1. května do 31. října. Od tří nocí je zdarma v regionech Ausseerland, Dachstein-Salzkammergut, Traunsee, Attersee, Bad Ischl, MondSeeLand, Fuschlsee, Attergau a Almtal. V regionu Wolfgangsee stojí od tří nocí € 3,90 na osobu.

Salzkammergut Card
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Salzkammergut v Horním Rakousku
Dva vousatí muži a plavovlasá žena sedí s pitím na mole jezera Wolfgangsee v regionu Salzkammergut v Horním Rakousku. Žena v dirndlu si se smíchem sedá na záda jednoho z mužů. V pozadí je vidět kostel v St. Wolfgangu a hory regionu Salzkammergut.

Pyhrn-Priel Card

Období od 16. května do 11. října 2020 je v rekreační oblasti Pyhrn-Priel sezónou karet Pyhrn-Priel Cards. Zahrnují kolem 40 služeb zdarma - patří sem např. jízdy lanovkou - a 20 bonusových služeb se slevou. Karta Pyhrn-Priel Aktiv Card je určena návštěvníkům a hostům. Asi 180 hostitelů v regionu ji zdarma poskytuje svým hostům již od prvního noclehu a platí po celou dobu pobytu.

Pyhrn-Priel Card
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Odpočinek s občerstvením na chatě v Horním Rakousku
Muž s batohem a lezeckým lanem se spokojeně usmívá u stolu na dřevěné chatě v Horním Rakousku. V rukou drží stříbrnou termosku, na stole je pánev s jídlem.

Linz Card

Karta Linz Card otevírá zdarma dveře do lineckých muzeí, jako je např. Ars Electronica Center, Muzeum umění Lentos, Zámecké muzeum nebo expozice voestalpine Stahlwelt. Platí i jako jízdenka na autobusy a tramvaje městské hromadné dopravy. Karta poskytuje slevy na celou řadu dalších nabídek v Linci a okolí. Karta Linz Card stojí na jeden den € 16,00 (se slevou € 15,00) a na tři dny € 35,00 (se slevou € 33,00). Kartu lze zakoupit v informačním středisku na náměstí, na hlavním nádraží nebo ve vybraných muzeích a hotelech.

Linz Card
© Foto: Oberösterreich Tourismus Gmbh/Marco Mestrovic: Blick über Linz vom Pöstlingsberg
Ein Mann blickt vom Pöstlingsberg hinunter auf die Stadt Linz

Donau-Card

Pro kartu DONAU-Card se zavázalo více než 70 poskytovatelů rekreačních služeb v hornorakouské oblasti Dunaje k nabídce minimálně 20procentní slevy. Akce se účastní plavební společnosti a převozy pro cyklisty, stejně jako turističtí průvodci a průvodci krajinou nebo muzea.Vybrané partnerské podniky ji dávají svým hostům od dvou nocí zdarma. Karta DONAU-Card stojí € 4,90 na osobu. Platí v období od 1. duben do 31. prosince. Donau Card lze zakoupit v informčních centrech obcí podél Dunaje, vybraných hotelech a muzeích a také on-line.

Donau-Card
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Jízda na kole u Dunaje v Horním Rakousku
Dva cyklisté a jedna cyklistka ve sportovních dresech při jízdě po cyklostezce Donauradweg v Horním Rakousku.