Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Sportovní zábava ve sněhu

Horní Rakousko na sněžnicích a běžkách

Běžecké tratě a túry na sněžnicích jsou v Horním Rakousku skvělou zábavou na sněhu a pohybem na čerstvém vzduchu.

Trendem zimních dovolených je změna. Proč někdy nevyměnit sjezdovku za stopu? V hornorakouských regionech zimních sportů je totiž dostatek sněhu i na severské lyžování. Od střediska Nordisches Zentrum Böhmerwald uprostřed lesů, které připomíná skandinávské podmínky, až po výškové běžecké stopy v regionu Salzkammergut a v rekreační oblasti Pyhrn-Priel. Další oblíbenou změnu nabízejí hornorakouské sáňkařské dráhy. Na saních až do údolí - tomu se říká zábava, hlavně večer na osvětlené sáňkařské dráze.

Když sníh správně křupe, je čerstvě napadaný a krásně chladí, to jsou ty správné podmínky pro túry na sněžnicích uprostřed přírody. Rozměrné pomůcky na nohou brání zaboření do bílé nádhery. Zima v alpských regionech Horního Rakouska láká samozřejmě i k občasným túrám na lyžích - všechny ty, kteří se chtějí dostat do bezprostředního kontaktu se zimní krajinou.

Sáňkování v Horním Rakousku

Když to křupe pod sanicemi

Na lyžařské dovolené je to příjemná změna. A také oblíbený společný výlet s přáteli nebo kolegy v zimě: Sáňkování v Horním Rakousku. Jakmile zima pokryje sáňkařské dráhy vrstvou sněhu, sezóna začíná.

Ve vyšších polohách Mühlviertelu na severu, stejně jako v horách na jihu spolkové země. Bad Goisern je například Mekkou sáňkařského sportu v regionu Salzkammergut. Tady se již pořádalo mistrovství světa sáňkařů na přírodní sáňkařské dráze. Sáňkařská dráha Trockentannrodelbahn, která je v noci částečně osvětlená, patří k špičkovým zážitkům sáňkařů. Sáňkuje se i rekreační oblasti Pyhrn-Priel na jihovýchodě Horního Rakouska. Mají zde více než kilometrovou sáňkařskou dráhu Naturrodelbahn Zottensberg v Rosenau am Hengstpass. Umělé osvětlení umožňuje zábavu na saních až do noci.

Nebojte se na led

Lední metaná a bruslení jsou klouzavé, ale hlavně veselé záležitosti.

U nás v zimě lákají zamrzlá jezera a řeky k projížďkám nejen malé bruslaře. Pohyb na čerstvém vzduchu a procvičování rovnováhy na hladké ledové ploše jsou zdrojem zábavy na celé hodiny.

Příjemná a veselá může být i partička lední metané s přáteli, rodinou nebo kolegy. Zvlášť když je cílovou odměnou hřejivé svařené víno :)