Rezervace ubytování

Období cesty: 2 Počet nocí
Podrobné možnosti hledání
Celková cena:
Lokální vymezení:
Lokální vymezení
Hledat ubytování
Hledám prostory ...

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Sportovní aktivity v mokrém živlu

Jezera, u kterých lze provozovat sporty nad vodou i pod vodou a ze kterých se dá i pít. Příjemná místa ke koupání a ochlazení po horské túře nebo pro dovádění s dětmi. Ale také divoká voda, burácející řeky, kde čeká dobrodružství. Horní Rakousko má pro vodní sportovce nejedno překvapení.

Horká voda z hlubokých pramenů napájí termální lázně v Horním Rakousku. Kromě léčivých účinků přináší hlavně hluboký pocit uvolnění a klidu.

Divoké i mírné – vodní sporty na hornorakouských řekách a jezerech

Kdo touží po jezerech, ten asi myslí na Salzkammergut. Je tu přesně 76 jezer, obklopených malebnou horskou krajinou. Některá jsou známá a ve své velikosti nepřehlédnutelná. Jiná jsou malá a často skrytá v odlehlých horských údolích. Attersee, největší vnitrozemské jezero v Rakousku, je jedním z nejoblíbenějších jezer pro potápění. Traunsee je eldorádem jachtařů a surfařů. Božské je tyrkysově zelené Wolfgangsee a Mondsee je zase nejteplejším jezerem v regionu. Když jde o kiting, vodní lyžování a wakeboarding, jsou salzkammergutská jezera dobrou adresou.

Rekreační oblast Pyhrn-Priel a region národního parku Kalkalpen jsou zase první volbou pro opravdové dobrodružství. Voda si tady živelnou silou vyhloubila údolí ve vápencových horách. Řada poskytovatelů služeb se v tomto regionu specializovala na milovníky dobrodružství a s kajakem, kánoí nebo na raftu je unášejí do divokých vodních světů.

Vodní plochy, například Dunaj, Traunsee nebo Irrsee jsou pro veslařský sport jako stvořené. Ať už regaty, turistické veslování nebo jen tak na vyzkoušení.

Pádný argument pro vstup do světa veslování: Veslování patří k nejzdravějším sportovním disciplínám na světě.

V roce 2018 a 2019 se v Horním Rakousku setká světová třída ve veslování

V příštích dvou letech zažije Horní Rakousko hvězdné hodiny veslařského sportu. V Linzi - Ottensheimu se totiž setká v roce 2018 i v roce 2019 světová elita této sportovní disciplíny.

2018: od 22. do 24. června se pořádá v Linzi - Ottensheimu Světový pohár ve veslování 2018 . Světový pohár je prakticky předehrou mistrovství světa2019. Při této akci bude na startu 600 sportovců ze 40 zemí a jejich fanoušci je budou hlasitým povzbuzováním doprovázet až do cíle.

2019: Od 25. srpna do 1. září 2019 se koná Mistrovství světa ve veslování 2019 v Linzi - Ottensheimu, první mistrovství světa v letní olympijské disciplíně v Horním Rakousku! Bude se zde bojovat nejen o medaile z mistrovství světa, ale také o zajištění účasti na olympijských hrách v roce 2020 v Tokiu.

Nenechte si to ujít a buďte u toho, až se Horní Rakousko stane středobodem mezinárodní veslařské scény!

K OÖ. Ruderverband

Koupání v Horním Rakousku

U jezera, u řeky, na koupališti nebo v termálních lázních

Jezera s průzračně čistou vodou a idylickými místy, která slibují spoustu dobrodružství a romantické západy slunce.

Šumící potoky potoky a řeky, které lákají k namočení nohou.

A termální lázně, které v zimě zahřejí a v létě ochladí - to jsou vodní oázy Horního Rakouska.