© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Bergerlebnisse in der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich
Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

K Schlösser Advent u Traunsee

Adventní čas v Horním Rakousku nabízí spoustu příležitostí k výletům na zajímavé akce s vánoční atmosférou.

Schlösser Advent (Advent na zámku) u jezera Traunsee využívá jako kulisy známou dvojici zámků v Gmundenu: Seeschloss a Landschloss Ort. Oba zámky spojuje dřevěný most, který se o víkendech během Schlösser Advent rozzáří spoustou světel. Po jezeře plují vánoční stromky a betlém. Za historickými zdmi najdou návštěvníci všechno, co přispívá k vydařenému adventnímu dni: pekárnu cukroví, umělecká řemesla, vánoční poštu, předvánoční speciality a - pro Gmunden tak typický - vánoční trh s keramikou. Děti se zabaví v dílničkách nebo s Kašpárkem. Skvělým doplněním adventního výletu může být projížďka lodí po jezeře. Kulinářským završením na nejvyšší úrovni je pak večeře v gurmánské restauraci Bootshaus v hotelu Seehotel "Das Traunsee" v Traunkirchenu.

Hornorakouská centrála cestovního ruchu, Informace
Freistädter Straße 119
4041 Linz

+43 732 221022
info@hornirakousko.at
www.hornirakousko.cz/

Související doporučení:

Gmunden

Vodní zámek Ort v Traunsee

Vodní zámek Ort v Traunsee i přilehlé panství mnohokrát v průběhu staletí změnily své majitele. Do vodního zámku se návštěvníci dostanou po ca 130 m dlouhém dřevěném mostě – pozoruhodná arkádová stavba je od roku 1995 ve vlastnictví obce Gmunden. Na…

více k tomu