Dva cyklisté a jedna cyklistka ve sportovních dresech při jízdě po cyklostezce Donauradweg v Horním Rakousku.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Nussdorf am Attersee

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).
Zvláštní vlastnosti

Data a fakta

  • obyvatel: 1.160
  • plocha: 27 km²
  • nadmořská výška (od): 500m
  • nadmořská výška (do): 1000m
  • druh obce: Municipality
  • stupeň délky: 13,5238
  • stupeň šířky: 47,8836

Nußdorf am Attersee – dovolená po stopách prvních obyvatel Attersee


 
Víte, kdo byl baron Eugen von Ransonnet? Pokud ne, můžete to rychle změnit. V Nußdorfu am Attersee se vydáte po jeho stopách. Baronova návštěva roku 1871 je považována za jednu z prvních dovolených zde, již tehdy si uvědomoval krásy kraje a přímo u jezera si nechal vybudovat i vlastní vilu.

Vlastní vilu potřebovat nebudete, neboť se u nás v Nußdorfu am Attersee nachází dostatek pohodlných ubytování. Staňte se na několik dní jedním z 1 160 obyvatel Nußdorfu a prožijte dovolenou v jednom z našich podniků – ve spojení s přírodou v kempu, na statcích, v penzionech, v hostincích či v hotelu, u nás naleznete to pravé ubytování dle vašich představ.

Při dechberoucím pohledu na jezero bude Váš ranní start do dne ještě jednodušší. V letní přírodě je nespočet míst a zážitků, která čekají na to, až je objevíte a prozkoumáte. A jak? Nejlépe při pěší túře nebo při jízdě na horském kole. 

Na tak průzračně čistém jezeře jako je Attersee nesmí chybět rozmanité sportovní aktivity stejně jako vodní radovánky. Je jedno, jestli zrovna potřebujete zchlazení po cyklotúře nebo chcete strávit celý den s vašimi dětmi u jezera – tři veřejné koupaliště v Nußdorfu am Attersee jsou na to jako stvořená!

Zmírnit tempo
Prožitek z přírody a zároveň odpočinek si vychutnáte na našich okružních a tématických stezkách. Stezka ořechovou alejí (Nussbaum-Weg), Ransonnetova stezka (Ransonnet-Themenweg) a Stezka divokého dřeva (Wildholzweg) Vás dovedou na zajímavá a poučná místa v okolí Nußdorfu am Attersee. Na konci Stezky divokého dřeva na Vás čeká odpočinkové místo „Pfarrer Salettl“, kde můžete nerušeně relaxovat při snovém pohledu na jezero. 

Krásný den je nejlepší zakončit čerstvými, regionálními pochutinami v jedné z našich restaurací. Než půjdete spát vychutnejte si aperitiv v jednom z legendárních barů v Nußdorfu am Attersee. V červenci a v srpnu navíc večery každý týden večer oživí místní nußdorfská kapela, zlatým hřebem hudebního programu jsou noci věnované jazzu. 

Zima v Nußdorf am Attersee 
Když se znovu rok s rokem sejde a nastane opět zima, vyniká klidné modré jezero vedle bíle zasněžené krajiny. V tomto ročním období přitahuje naše návštěvníky především běžecká stopa pro běžkaře Oberwang Nußdorf stejně tak jako lyžařský vlek Oberaschau. 

Ať už přijedete v jakémkoli ročním období, vydejte se s námi po stopách barona a užijte si svou dovolenou v Nußdorfu am Attersee! Těšíme se na Vás!


Kontakt & servis

Nussdorf am Attersee
Tourismusverband Attersee-Attergau Informationsbüro Nußdorf am Attersee
Dorfstraße 33
4865 Nußdorf am Attersee

Telefon: +43 7666 7719-40
E-Mail: info.nussdorf@attersee.at
Web: attersee-attergau.salzkammergut.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA

Místo
Nussdorf am Attersee

Nußdorf am Attersee – dovolená po stopách prvních obyvatel Attersee   Víte, kdo byl baron Eugen von Ransonnet? Pokud ne, můžete to rychle změnit. V Nußdorfu am Attersee se vydáte po jeho stopách. Baronova návštěva roku 1871 je považována za jednu z prvních...